"Deneyimli ve Tecrübeli uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize yaşam ve çalışma ortamlarındaki maksimum konforu sağlamak için optimum çözümler sunuyoruz.. "

Doğalgaz Nedir?

Doğal gaz, yeryüzünün alt katmanlarında petrole benzer bir biçimde oluşan yanıcı özelliği olan tabü bir gazdır. Doğal gazın bileşiminde %95 METAN gazı bulunur. Kokusuz, renksiz, zehirsiz ve havadan hafiftir. Güvenlik açısından kolayca fark edilebilmesini sağlayabilmek için özel olarak kokulandırılmaktadır.

Doğal gaz metan, etan, propan gibi hafif moleküller ağırlıklı hidrokarbonlardan oluşan renksiz, kokusuz ve havadan hafif bir gazdır. En önemli özelliği temiz bir yakıt olması ve çevreyi kirletmemesidir.
Gaz halinde olması nedeniyle hava ile daha iyi bir karışım oluşturarak kolay yanar, tam yandığında mavi bir alev oluşturur. Doğal gaz boru hattı ile Rusya’dan İran’dan ve sıvılaştırılmış olarak tankerlerle Cezayir ve Nijerya’dan temin edilmektedir.
Gaz halinde olması nedeniyle daha hassas kontrol edilebilme imkanı bulunmaktadır. Ucuzluk sıralamasında yıllardır en ucuz yakıtlardan biridir.

Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılan doğal gaz ülkemizde de 1990’lı yıllarda İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir ve İzmit’te kullanılmaya başlandı. Daha sonra (2004’den sonra) ise Balıkesir, Kayseri, Konya ve Kütahya’da kullanılmakta ve gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Doğal bazın başlıca özellikleri şunlardır;
• Renksizdir
• Kokusuzdur
• Zehirsizdir
• Havadan hafiftir